Mimari Proje Nedir? 22TEM
Mimari Proje Nedir?
Geçmişten beri insanlar içinde yaşam sürdükleri, çalıştıkları yapıların estetik, sağlam ve işlevsel olmasına önem vermişlerdir. Bu nedenle estetiklik, sağlamlık ve işlevsellik mimarlığın üç ana öğesidir. Bugüne kadar dünyada ve ülkemizde estetik mimarisiyle göz dolduran aynı zamanda sağlam ve işlevsel yapısıyla üç farklı faktörü bir arada barındıran yüzlerce yapı inşa edilmiştir.
STATİK PROJE OKUMA NEDİR? 22TEM
STATİK PROJE OKUMA NEDİR?
İnsanlar genellikle bir yapıyı, bir nesneyi veya herhangi bir objeyi yukarıdan aşağıya bakarak anlam verme eğilimindedirler. Ancak bir inşaat mühendisi için durum tam tersi şeklindedir. İnşaat mühendisi projeyi oluştururken de okurken de projeye alttan yukarıya doğru bakar.
Binaların Güçlendirilmesi 22TEM
Binaların Güçlendirilmesi
Ülkemizin bulunduğu coğrafi konumundan dolayı her an karşımıza kötü sonuçlarla çıkabilecek deprem gerçeğini kabullenmek zorundayız. Ama bu depremden korkmamız gerektiği anlamına gelmez. Çünkü yerinde ve yeterli önlemlerle bu kötü sonuçları en aza indirebiliriz. Bu önlemlerden birisi ise binalarımızın güçlendirilmesidir. Bizde bu yazımızda bu konu hakkındaki birçok başlığa değinip sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.